چهارشنبه, ۴ بهمن
آخرین اخبار کرمان و شهرستان ها

ابلاغ ۵۰ راهکار عملی در زمینه حوزه انقلابی به استان‌ها

/ یکشنبه, ۲۴ دی ۱۳۹۶
/ KermanNews

به گزارش خبرگزاری فارس از قم، حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید علی‌اکبر حسینی‌نژاد پیش از ظهر امروز در دیدار هیأت رئیسه مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم با اشاره به اقدامات انجام‌شده در دوره هفتم انتخابات مجمع اظهار کرد: دوره هفتم به لطف پروردگار و با حمایت رهبری و مراجع شکوفایی خوبی در حوزه داشت و این شکوفایی قابل مشاهده است.

وی خاطرنشان کرد: رهبر معظم انقلاب خطاب به مجمع نمایندگان نماد حوزه انقلابی را مطرح کردند و فرمودند باید حوزه را انقلابی نگاه دارید و از نفوذ دشمنان جلوگیری کنید.

رئیس مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم با اشاره به تشکیل کارگروه از سوی مجمع نمایندگان پس از این امر گفت: این مجمع توانست با همکاری مدیر حوزه‌های علمیه و معاونان پیشنهاد خوبی به شورای عالی ارائه دهد که به تصویب رسید.

وی ادامه داد: بر همین اساس ۵۰ راهکار عملی در زمینه نگهداری، روش و تعریف حوزه انقلابی به عنوان مصوبه بالادستی به حوزه‌های استان‌ها ابلاغ شد.

حسینی‌نژاد خاطرنشان کرد: برای نخستین بار در شورای عالی در این مصوبه ولایت مطلقه فقیه درج و تصویب شد و اکنون کارگروهی از مجمع نمایندگان در حال شناسایی آیین‌نامه‌های اجرایی این طرح هستند تا عملیاتی شود.

وی با اشاره به پیگیری فرمایشات رهبری گفت: به طور مرتب همایش‌هایی در زمینه حوزه انقلابی برگزار می‌شود بنابراین اجازه داده نشد این تنور به خاموشی گرایش پیدا کند و گرمی آن به سوی سردی برود.

رئیس مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم خاطرنشان کرد: هر روز در حوزه این نشاط و عملکرد مدیریت جدید بیشتر خود را نشان می‌دهد و عملکردها و دیدگاه‌ها انقلابی است و نگرانی وجود ندارد. با توجه به اینکه رهبری نسبت به حوزه انقلابی  تأکید داشتند اکنون وضعیت حوزه خوب و انقلابی است.

وی با بیان اینکه عملکردهای مجمع نمایندگان بیش از ۷۰ تا ۸۰ مصوبه بوده است گفت: ۱۰ مصوبه مربوط به دوره اخیر است که ۷۰ تا ۸۰ درصد مصوبات عملیاتی و اجرا شده است.

حسینی‌نژاد با اشاره به طرح مجامع استانی به عنوان یکی از مصوبات مجمع هفتم گفت: این طرح سبب شد که هر استان به تناسب جمعیت طلاب، نمایندگان خود را ساماندهی کند و نسبت به مسائل فرهنگی و سیاسی استان عکس‌العمل جمعی نشان دهد.

وی خاطرنشان کرد: حضور نمایندگان در سطوح تصمیم‌گیری حوزه، مبارزه با جریان‌های تکفیری، طرح مشاوره تخصصی تحصیلی طلاب، جذب و تربیت استاد راهنما و مشاور پایان‌نامه، ارزیابی عملکرد نمایندگان، نهضت و شکوفایی تبلیغ در حوزه‌های علمیه و ارتقای نظارت علمی، معنوی و مدیریتی در حوزه از جمله طرح‌های مصوب است.

رئیس مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم عنوان کرد: ساماندهی پایان‌نامه‌های حوزه از دیگر طرح‌های مصوب بود که پیگیری می‌شود تا طرح‌های مورد نیاز حوزه و مطالبات رهبری باشد.

وی با اشاره به طرح کادرسازی برای نظام گفت: اعضای شورای نگهبان، اعضای خبرگان رهبری، نماینده ولی فقیه و بخشی از سران سه قوه روحانی هستند که باید کادرسازی در این بخش ایجاد شود.

حسینی‌نژاد با اشاره به طرح اعزام علمای برجسته و فاضل به استان‌ها گفت: استان‌ها نسبت به این افراد خلأ دارند، به عنوان مثال در اهواز، شیراز، تبریز، یزد و کرمان نیازمند حضور بیشتر فضلا هستیم.

انتهای پیام/ی

گروه : اخبار استان کرمان
, , , , , , , ,


لطفا معادله را تکمیل نمائید (به عدد) : *

کانال خبری کرمان KrChannel

دریافت آخرین اخبار کرمان در تلگرام :
@KrChannel

به تازگی در کرمان نیوز


تمامی حقوق طرح و محتوا نزد پایگاه خبری کرمان نیوز محفوظ می باشد.