یکشنبه, ۱ بهمن
آخرین اخبار کرمان و شهرستان ها

آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی ایرانی آباد را راهی برای معرفی اسلام می‌دانست

/ شنبه, ۱۶ دی ۱۳۹۶
/ KermanNews

به گزارش خبرگزاری فارس از کرمان، محسن هاشمی‌رفسنجانی صبح امروز در آیین گرامیداشت نخستین سالگرد ارتحال آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی اظهار داشت: یک سال از فقدان آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی می‌گذرد و ما خانواده ایشان مدیون بزرگواری مردم، رهبری، علما، فضلا، استادان دانشگاه و دلسوزانی هستیم که در مراسم ایشان شرکت کردند و یا برای ایشان مطالب نوشتند.

وی بیان داشت: اینکه آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی شناسنامه انقلاب هستند مورد وثوق همه است و وی در روستای بهرمان به‌دنیا آمد و از پنج سالگی به مکتب رفت و با حضور در قم زندگی سیاسی، اجتماعی و فرهنگی خود را آغاز کرد.

هاشمی‌رفسنجانی ادامه داد: آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی این جور فکر می‌کرد که بهترین راه برای معرفی اسلام ساختن ایرانی آباد، آزاد و معتدل است و می‌گفت، همه چیز را برای این منظور در اختیار داریم.

وی اضافه کرد: آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی حدود هفت بار به زندان افتاد اما دست از سخنرانی بر نمی‌داشت و تفسیر قرآن را در هیات‌های مذهبی انجام می‌داد.

رئیس شورای اسلامی تهران با اشاره به خاطراتی از دوران حبس آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی در دوران طاغوت خاطرنشان کرد: یاد مادرم را گرامی می‌دارم و تشکر ویژه از ایشان دارم که از ما پنج فرزند بدون حضور پدر نگهداری می‌کرد.

وی ادامه داد: بیش از ۴۰۰ واحد دانشگاه آزاد اسلامی با ۱۱ میلیون مترمربع مساحت در کشور داریم و این دانشگاه یکی از اثرات ماندگار آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی است و ایشان وقت زیادی برای شکل‌گیری دانشگاه صرف می‌کرد.

رئیس شورای اسلامی تهران افزود: آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی دنبال ایران آباد، آزاد و معتدل بود و فکر می‌کرد این ایران می‌تواند فرهنگ شیعی را بین مسلمانان جا بیندازد و موجب اتحاد مسلمانان شود و مشکل فلسطین را رفع کنیم و این راه باید در مسیر همه فرهیختگان، دانشگاهیان و دوستان وی قرار گیرد.

انتهای پیام/و

گروه : اخبار استان کرمان
, , , , , , ,


لطفا معادله را تکمیل نمائید (به عدد) : *

کانال خبری کرمان KrChannel

دریافت آخرین اخبار کرمان در تلگرام :
@KrChannel

به تازگی در کرمان نیوز


تمامی حقوق طرح و محتوا نزد پایگاه خبری کرمان نیوز محفوظ می باشد.