سه شنبه, ۳ بهمن
آخرین اخبار کرمان و شهرستان ها

آموزش‌های دانشگاهی باید متناسب با نیاز جامعه و بازار کسب‌وکار باشد

/ دوشنبه, ۱۸ دی ۱۳۹۶
/ KermanNews

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمان، حجت‌الاسلام و المسلمین حسن علیدادی‌سلیمانی بعد از ظهر امروز در دیدار با رئیس و کارکنان دانشگاه پیام نور استان کرمان با بیان اینکه دانشگاه به‌طور کلی یک مرکز علمی قدرتمند است اظهار داشت: امروز قدرت‌های یک کشور را در تحصیل علم و دانش و دانشجویان آن می‌سنجند.

وی با اشاره به اینکه جمعیت جوان تحصیلکرده هر کشور را در جوامع جهانی رصد می‌کنند و تحصیلات تکمیلی را ارزیابی می‌کنند افزود: یکی دیگر از مولفه‌های قدرت هر نظام جمع کردن جمعیت در مواقع لزوم و بحران است که در این زمینه نیز ایران پرافتخار است.

نماینده ولی‌فقیه در استان کرمان با بیان اینکه دانشگاه پیام نور دو ویژگی منحصر به فرد دارد و یک دانشگاه ترکیبی در امر آموزش است تصریح کرد: امکان تحصیل به صورت حضوری و غیرحضوری در این دانشگاه حائز اهمیت است.

وی با اشاره به اینکه در این دانشگاه آموزش دست خود دانشجو است و از اجباری تحصیل کردن خودداری شده است افزود: بخش علمی دانشگاه پیام نور نیز مهم بوده و اعمال سلیقه استاد در تدریس متون لحاظ نمی‌شود و از این نظر مهم است که متون توسط دانشگاه تعیین می‌شود.

حجت‌الاسلام و المسلمین علیدادی‌سلیمانی با بیان اینکه پیام نور دانشگاهی است که با حداقل شهریه‌ها می‌توان در آن درس خواند و امتیاز مهمی از این منظر است تصریح کرد: دانشگاه‌ها باید به دو نکته توجه داشته باشند و رشته‌های خود را بر اساس نیاز مناطق تطبیق دهند.

وی با اشاره به اینکه سطح تحصیل در کشور بالا می‌رود اما رشته‌های تحصیلی متناسب با نیاز جامعه نیست و این یک مشکل اساسی است خاطر نشان کرد: تحصیلات باید متناسب با نیاز منطقه‌ای و جامعه لحاظ شود.

امام جمعه کرمان با بیان اینکه دانشگاه‌ها متولی اصلی تبدیل علم به ثروت هستند و دانشگاه وظیفه دارد در این موضوع برنامه داشته باشد ابراز داشت: در خارج از کشور هم اینگونه است و هم نیاز تحصیلی کشور و هم تبدیل علم به ثروت را جدی می‌گیرند و صرف گرفتن یک مدرک تحصیلی ملاک نیست.

وی با تاکید بر اینکه دانشجو نباید فقط درس بخواند گفت: کار کردن و مهارت‌آموزی در کنار تحصیل علم باید در دانشگاه ترویج داده شود.

انتهای پیام/

گروه : اخبار استان کرمان
, , , , , , ,


لطفا معادله را تکمیل نمائید (به عدد) : *

کانال خبری کرمان KrChannel

دریافت آخرین اخبار کرمان در تلگرام :
@KrChannel

به تازگی در کرمان نیوز


تمامی حقوق طرح و محتوا نزد پایگاه خبری کرمان نیوز محفوظ می باشد.