سه شنبه, ۳ بهمن
آخرین اخبار کرمان و شهرستان ها

آمار اشتغال ایجاد شده در استان کرمان با آمار تامین اجتماعی مطابقت ندارد

/ جمعه, ۱۵ دی ۱۳۹۶
/ KermanNews

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمان، شهباز حسن‌پور امروز در جلسه مجمع نمایندگان استان کرمان اظهارداشت: رویکرد کلی دولت و مجلس این است که کارها به بخش خصوصی واگذار شود و استدعا دارم که در استان‌ها نیز این امکان فراهم شود.

وی با اشاره به اینکه بر اساس آمار ارائه شده از ابتدای امسال ۲۳ هزار نفر شغل ایجاد شده که با توجه به نزدیک بودن پایان سال از میزان اشتغال تعهد شده عقب هستیم افزود: گزارش تامین اجتماعی خلاف این آمار آست و آمار اشتغال ایجاد شده در استان کرمان با آمار تامین اجتماعی مطابقت ندارد.

نماینده مردم شهرستان‌های سیرجان و بردسیر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه بخش زیادی از تجمعات چند روز اخیر در کشور ناشی از فقر،  بیکاری و مشکلات اقتصادی است خاطر نشان کرد: باید در حوزه اشتغال با جدیت وارد شد.

حسن‌پور با اشاره به مشکلات حضور اتباع بیگانه در استان کرمان تصریح کرد: بیش از ۳۰۰ هزار اتباع بیگانه در استان کرمان وجود دارند که بیش از ۳۰۰ هزار شغل مردم کرمان را تصاحب کرده‌اند.

وی با بیان اینکه مشکل اصلی ما در استان نداشتن آموزش‌های مهارتی است افزود: بسیاری از جوانان که از دانشگاه فارغ‌التحصیل می‌شوند مهارت‌های لازم برای کار را ندارند.

نماینده مردم شهرستان‌های سیرجان و بردسیر در مجلس شورای اسلامی بروکراسی اداری را از دیگر مشکلات کشور و استان عنوان کرد و افزود: هزار و ۵۰۰ نفر در سیرجان برای دریافت گواهینامه رانندگی پایه ۱ ثبت‌نام کردند که بلافاصله مشغول به کار می‌شوند.

انتهای پیام/

گروه : اخبار استان کرمان
, , , , , , , , , , , , , ,


لطفا معادله را تکمیل نمائید (به عدد) : *

کانال خبری کرمان KrChannel

دریافت آخرین اخبار کرمان در تلگرام :
@KrChannel

به تازگی در کرمان نیوز


تمامی حقوق طرح و محتوا نزد پایگاه خبری کرمان نیوز محفوظ می باشد.