سه شنبه, ۳ بهمن
آخرین اخبار کرمان و شهرستان ها

آتلیه‌طهران الگوی اعتماد به استعدادهای ورزش قم / گائینی: در قم استعدادهای زیادی داریم اما باید آنها را دید

/ سه شنبه, ۲ خرداد ۱۳۹۶
/ KermanNews

به گزارش خبرگزاری فارس از قم، تیمی که در سومین سال حضور خود در رقابت‌های باشگاهی فوتسال ایران و دومین سال فعالیت در مسابقات قهرمانی لیگ دسته اول فوتسال کشور توانست مجوز صعود به بازی‌های لیگ برتر را کسب کند، با حمایت کم‌نظیر قمی‌ها سرانجام موفق به کسب مجوز صعود به لیگ برتر شد.

این تیم آتلیه‌طهران قم است که از سال 1392 شکل گرفت و در سال 1393 نماینده قم در مسابقات لیگ دسته دوم فوتسال باشگاه‌های کشور بود و مرحله مقدماتی آن بازی‌ها را با کسب نتایج بسیار خوب و مجوز صعود به مرحله حذفی پشت‌سر گذاشت اما در این مرحله ناباورانه از گردونه رقابت‌ها حذف شد.

* خاطره تلخ آتلیه‌طهران قم از پلی‌آف سال 93

حریف نماینده فوتسال قم در مرحله حذفی فصل 93 لیگ دسته دوم فوتسال ایران، تیم سرمایه‌گذاری مس کرمان بود که با تیم آتلیه‌طهران قم دو دیدار حساس برگزار کرد، در حالی که نخستین بازی آنها در سالن استانداری کرمان با حساب پنج بر چهار به نفع نماینده کرمان تمام شد.

در بازی بازی برگشت دو تیم که در حضور قمی‌های علاقمند به فوتسال در سالن دو هزار نفری شهید حیدریان این شهر به انجام رسید، دو تیم به تساوی چهار بر چهار رضایت دادند تا تیم آتلیه‌طهران قم با هدایت سیدمهدی غیاثی در آخرین ثانیه‌ها از صعود به مرحله نهایی این بازی‌ها باز بماند.

* تجربه تلخ آتلیه‌طهران در سال 94 با هدایت 3 سرمربی

یک سال بعد یعنی در فصل 94 لیگ فوتسال باشگاه‌های کشور، تیم آتلیه‌طهران قم با خرید امتیاز تیم آرش قم نماینده این استان در رقابت‌های لیگ دسته اول فوتسال ایران شد، در حالی که تیم آرش در همان فصل 1393 دیگر نماینده قم در لیگ دسته دوم فوتسال ایران بود و با کسب مقام قهرمانی به لیگ دسته اول صعود کرده بود.

در هر حال امتیاز تیم آرش به آتلیه‌طهران قم واگذار شد و این تیم کار خود را به هدایت بهرام وفایی از چهره‌های سابق فوتسال قم در لیگ دسته اول آغاز کرد اما بعد از مدت کوتاهی، این مربی به صورت غیر منتظره از هدایت آتلیه‌طهران انصراف داد تا بهرام جلالی اهل استان خوزستان هدایت نماینده قم را بر عهده بگیرد.

نتایج ضعیف جلالی با تیم آتلیه‌طهران قم موجب شد تا مسؤولان این باشگاه خیلی زود عطای همکاری با این مربی را به لقای خود واگذار کنند و در هفته‌های رو به پایان آن فصل لیگ دسته اول فوتسال باشگاه‌های کشور، یکی از بهترین‌های فوتسال قم یعنی حسین صبوری هدایت آتلیه‌طهران را عهده‌دار شود.

* بازماندن از لیگ برتر فوتسال با تفاضل گل کمتر

با آمدن حسین صبوری که سال‌های درخشانی در ترکیب نمایندگان لیگ برتری فوتسال قم داشته و چند سالی است به جرگه مربیان این رشته پیوسته، تیم آتلیه‌طهران قم نتایج بهتری کسب کرد تا جایی که خود را هم امتیاز با تیم سن‌ایچ ساوه در هفته پایانی مرحله گروهی در آستانه صعود می‌دید.

اما در هفته پایانی فصل 1394 لیگ دسته اول فوتسال که تیم سن‌ایچ ساوه به کاشان رفته بود و میزبان خود را گلباران کرد، تیم آتلیه‌طهران قم با وجود برتری پرگل برابر نماینده شهرستان تن‌کابن، تنها به دلیل تفاضل گل کمتر نتوانست مجوز صعود به مرحله نهایی لیگ دسته اول فوتسال را کسب کند و بدین‌ترتیب نماینده قم در عین شایستگی وداع تلخی با سهمیه صعود به لیگ برتر داشت.

این در حالی است که هدایت تیم فوتسال سن‌ایچ ساوه در آن فصل را سیدوحید غیاثی یکی از چهره‌های موفق فوتسال قم و از مربیان جوان و با دانش این رشته بر عهده داشت و آتلیه‌طهران قم برای فصل 96 – 1395 لیگ دسته اول فوتسال، غیاثی را به عنوان سرمربی معرفی کرد.

* قلی‌زاده: در فصل 96 – 95 حضور منسجمی در لیگ داشتیم

سومین فصل حضور تیم فوتسال آتلیه‌طهران قم در سطح اول رقابت‌های باشگاهی فوتسال ایران به فصل 96 – 1395 لیگ دسته اول باز می‌گردد که این تیم با هدایت بازیکن سابق تیم‌های ارم‌کیش‌ قم، کیش‌ایر، صبای قم، دبیری تبریز و تیم ملی یعنی سیدوحید غیاثی گام به مصاف با حریفان گذاشت.

مدیرعامل باشگاه آتلیه‌طهران قم در گفت‌وگو با خبرنگار فارس تصریح کرد: به دلیل اینکه تجربه رقابت‌های فصل قبل را داشتیم در این دوره با انگیزه، اشتیاق و البته مدیریت بهتری وارد رقابت با حریفان شدیم و تیم به صورت منسجم عمل کرد که از همان هفته نخست بازی‌ها، یکی از مدعیان کسب مجوز صعود به لیگ برتر فوتسال کشور بود.

رسول قلی‌زاده بیان کرد: آتلیه‌طهران قم در مرحله گروهی برابر تیم‌هایی نظیر شاهد شیراز، بهراد اردبیل، پاس قوامین تهران، مقاومت قرچک، مبل کریمی البرز، استقلال نوین ماهشهر و فردوسی مشهد به میدان رفت و به عنوان تیمی شکست‌ناپذیر در دیدارهای خانگی، به عنوان تیم دوم بعد از مقاومت قرچک از گروه نخست مقدماتی مجوز صعود به مرحله نهایی رقابت‌های لیگ دسته اول فوتسال ایران را به دست آورد.

* شروع نگران کننده آتلیه‌طهران در مرحله پلی‌آف

شاگردان سیدوحید غیاثی در تیم فوتسال آتلیه‌طهران قم در مرحله پلی‌آف این فصل حریف تیم‌های مقاومت قرچک و دو تیم برتر گروه دوم مقدماتی یعنی سن‌ایچ ساوه و نفت امیدیه خوزستان شدند و رقابت این چهار تیم همانند مرحله مقدماتی به شکل دوره‌ای و در قالب دیدارهای رفت و برگشت به انجام رسید.

بر اساس برنامه‌ریزی سازمان لیگ فوتسال ایران قرار شد هر تیم حاضر در مرحله نهایی بازی‌های فصل 96 – 1395 لیگ دسته اول فوتسال ایران 6 بازی انجام بدهد تا تیم‌های اول و دوم رده‌بندی مجوز صعود به رقابت‌های فصل 1396 لیگ برتر فوتسال را کسب کنند.

فوتسالیست‌های آتلیه‌طهران قم بازی‌های نهایی را با دو شکست غیر منتظره در دیدارهای خارج از خانه برابر تیم‌های مقاومت قرچک و سن‌ایچ ساوه آغاز کردند ولی دو پیروزی متوالی در هفته‌های سوم و چهارم مرحله نهایی مقابل تیم‌های نفت امیدیه خوزستان و مقاومت قرچک آنها را به صعود امیدوار کرد.

* صعود به لیگ برتر فوتسال نتیجه شکست ناپذیری در 4 هفته متوالی

نماینده فوتسال قم در نخستین بازی خود در سالن شهدای هفتم‌تیر قرچک با نتیجه پنج بر چهار و البته با چاشنی اشتباهات داوری به میزبان مدعی خود باخت و در هفته دوم نیز که به سالن فجر ساوه رفته بود بار دیگر با همین نتیجه به سن‌ایچ ساوه باخت تا در اوج نگرانی و اضطراب به ادامه بازی‌ها برود.

با این حال برتری قاطع سه بر صفر در دیدار خانگی هفته سوم مرحله نهایی لیگ دسته اول فوتسال برابر تیم نفت امیدیه خوزستان در سالن شهید حیدریان قم موجب شد تا شاگردان غیاثی با انگیزه‌تر در دیدار هفته چهارم میزبان تیم مقاومت قرچک باشند و با شکست دو بر یک این تیم، تمام امیدهای صعود را زنده کنند.

اما تساوی در مسابقه خانگی هفته پنجم مرحله نهایی لیگ دسته اول فوتسال بار دیگر اضطراب و نگرانی از بابت صعود را به اردوی آتلیه‌طهران قم آورد تا اینکه کار به هفته ششم و پایانی این مرحله رسید و نماینده قم با کوله‌باری از امید راهی امیدیه شد تا در مقابل نفت امیدیه با یک برد دیگر به لیگ برتر صعود کند.

* گائینی: آتلیه‌طهران مزد اعتماد به نیروهای بومی را گرفت

قائم مقام باشگاه آتلیه‌طهران قم در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قم، اظهار کرد: اعتماد به نیروی جوانی، استعداد و تجربه بازیکنان بومی در تیم فوتسال آتلیه‌طهران قم در فصل 96 – 1395 لیگ دسته اول فوتسال باشگاه‌های کشور الگوی بسیار مناسبی برای تک تک تیم‌ها، هیات‌ها و رشته‌های ورزشی استان قم بود که این ظرفیت غنی را نادیده نگیرند.

هادی گائینی اضافه کرد: مدیریت صحیح در تیم فوتسال آتلیه‌طهران قم با وجود فردی به نام رسول قلی‌زاده که به گواه بسیاری از فوتسالی‌ها در مسیر آماده‌سازی تا پایان حضور این تیم در مسابقات لیگ دسته اول فوتسال بارها از وقت و زندگی شخصی خود برای این تیم مایه گذاشت در کنار توانمندی بازیکنان و تجربه و دانش کادر فنی این تیم موجب شد تا فوتسال قم به یکی از بزرگترین افتخارت تاریخ فعالیت خود یعنی نایب‌قهرمانی رقابت‌های لیگ دسته اول و مجوز صعود به لیگ برتر دست یابد.

* فقط زمان بی‌پولی به سراغ قمی‌ها نرویم

وی خاطرنشان کرد: با این اتفاقات می‌توان آتلیه‌طهران قم را یک نمونه و الگوی مناسب دانست تا سایر رشته‌ها و تیم‌های ورزشی قم بی‌دلیل قابلیت‌های بالای فنی و تکنیکی استعدادهای ورزش قم را نادیده نگرفته و به سراغ نیروهای غیر بومی نروند، تا فوتسال قم و سایر رشته‌ها توانمندی نخبه‌های خود را در رقابت با حریفان به خوبی به نمایش بگذارد.

قائم مقام باشگاه آتلیه‌طهران قم تأکید کرد: اگر قرار است پولی هزینه شود چه بهتر که برای استعدادهای ورزش قم هزینه شود، نه اینکه تا زمانی که پول هست برای غیر بومی‌ها صرف شود، فقط زمان بی‌پولی به سراغ قمی‌ها نرویم و در صورت نتیجه نگرفتن، پتک ناکامی را بر سر جوان‌های قمی بزنیم، در حالی که بارها در فوتبال و فوتسال قم شاهد بوده‌ایم وقتی نمایندگان ما با بازیکنان و کادر غیر بومی خود نتیجه نمی‌گیرند کسی ایرادی نمی‌گیرد اما وقتی در اوج بی‌پولی با نیرویهای بومی وارد لیگ می‌شویم و به مشکل می‌خوریم برخی دلسوزان ادعا می‌کنند ما در قم استعداد نداریم، بلکه به تمام مسوولان می‌گویم که در قم استعدادهای زیادی داریم اما باید آنها را دید.

==================

گزارش از رضا جعفری

==================

انتهای پیام/ذ

گروه : اخبار استان کرمان
, , , , , , , , ,


لطفا معادله را تکمیل نمائید (به عدد) : *

کانال خبری کرمان KrChannel

دریافت آخرین اخبار کرمان در تلگرام :
@KrChannel

به تازگی در کرمان نیوز


تمامی حقوق طرح و محتوا نزد پایگاه خبری کرمان نیوز محفوظ می باشد.